Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : ۵۵۵۷
در سازمان نقشه برداری کشور انجام شد:

پایش پدیده ریزگرد در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱

در پی رخداد وقوع ریزگرد و تعطیلی بسیاری از شهرهای کشور در تاریخ های ۱۲ و ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱، سازمان نقشه برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره ای سنتینل۵، اقدام به تهیه نقشه پهنه های درگیر ریزگرد در سطح کشوری و استانی نمود.
پایش پدیده ریزگرد در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور به نقل از اداره کل نقشه برداری هوايی، فضايی و نقشه‌های مبنایی این سازمان، در پی رخداد وقوع ریزگرد و تعطیلی بسیاری از شهرهای کشور در تاریخ­ های 12 و 13 تیرماه 1401، سازمان نقشه­ برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره­ای سنتینل5، اقدام به تهیه نقشه­ پهنه ­های درگیر ریزگرد در سطح کشوری و استانی نموده­ است.

براساس نقشه ­های تهیه شده در تاریخ 12 تیرماه 1401 از کشور، می­توان درگیری بسیاری از شهرهای کشور را براساس شاخص جاذب هواویز به­ دست آمده و قرارگیری عمده شهرهای کشور را در وضعیت هشدار و خطرناک سلامت انسان­ها مشاهده نمود. این در حالی است که نقشه­ های تهیه شده از روز 13 تیرماه 1401 در سطح کشور، نشان از تشدید وقوع این پدیده در بسیاری از شهرهای کشور داشته­ است. در تاریخ 13 تیرماه 1401،  به دنبال اعلام شرایط اضطراری آلودگی هوا و ورود حجم بی­ سابقه ­ای از ورود ریزگردها، بسیاری از استان­های کشور در این روز به تعطیلی کشانده شد که در نقشه­ های به دست آمده می­توان استان­های با درگیری شدید را مشاهده نمود.علاوه بر تهیه نقشه­ های ریزگرد در سطح کشوری، نقشه­ های پهنه­ های درگیر ریزگرد در استان تهران نیز در این دو روز به­عنوان آلوده­ ترین شهر جهان تهیه گردید.

 
https://fa.ncc.gov.ir/vdcd.k0k2yt0k5a26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.k0k2yt0k5a26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی