Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۶۱۴
به مناسبت روز گرگان (5 آذر)، سازمان نقشه‌برداری کشور معرفی می‌کند:

اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان گلستان و اطلس ملی گردشگری معرفی شد

اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان گلستان و اطلس ملی گردشگری که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی می‌شود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان گلستان و اطلس ملی گردشگری را معرفی کرد.اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان گلستان:

اطلس‌های اطلاعات مکانی استان‌های کشور، از محصولات سازمان نقشه‌برداری کشور است که توسط اداره اطلس ملی در مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی برای 31 استان کشور تهیه می‌شود.
این اطلس‌ها، حاوی نقشه‌ها و اطلاعات مکانی 31 استان‌ کشور است که اطلاعات هر استان شامل "تقسیمات کشوری، شبکه‌های ژئودزی، شبکه ایستگاه‌های دائم ژئودینامیک و GNSS ایران، شبکه‌های چندمنظوره ژئودزی و داده‌های ثقل‌سنجی (گرانی‌سنجی)، شبکه‌های ترازیابی دقیق ایران، نقشه‌های رقومی‌پوششی، پوشش تصاویر ماهواره‌ای IRS و Land sat، مدل رقومی زمین، نقشه‌ رقومی شهرها، چارت‌های دریایی و مشاهدات جزر و مدی، موقعیت پروژه‌های نقشه‌برداری نظارت و کنترل فنی" می‌باشد. تصاویر هوایی تهیه شده از استان‌ها نیز به‌ تفکیک سال‌­های اخذ تصاویر در این اطلس‌ها آمده است.
مساحت استان گلستان 20247 کیلومترمربع و دارای 14 شهرستان، 27 بخش و 60 دهستان است و کوه گاوکشان مرتفع‌ترین نقطه این استان می‌­باشد.
اطلس اطلاعات مکانی استان گلستان در سال 1400 تهیه شده است.

اطلس ملی گردشگری استان گلستان:

اطلس‌های ملی مجموعه‌هایی مدون و مجلد از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با روش‌های نوین و بسیار دقیق و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها، بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی گردشگری را در سال 1381 (نگارش اول) و در سال 1392 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است. این اطلس که با استفاده از آخرین آمار و اطلاعات وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز آمار ایران تهیه گردیده، با بررسی پیشینه گردشگری به وضعیت این صنعت در سطح جهان و جایگاه ایران در جهان می‌پردازد. سپس با ارائه آمار و اطلاعات استانی، وضعیت پارامترهای موثر بر این صنعت و پراکندگی آنها را در داخل کشور مورد بررسی قرار می‌دهد و در انتها به معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران می‌پردازد.
نگارنده : رامین رحیمی
https://fa.ncc.gov.ir/vdcg.q9trak93tpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.q9trak93tpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی